SveMek Mixen 2024


Startavgift: 600:- / lag

Kontant eller swish på plats


12 serier Skånsk mix (Spelare1 slår första slag i udda serier och Spelare2 i jämna. Damen börjar alltid vid dam/herr)

Dynamiskt hcp 60%, Max 36/ spelare. Spelarnas hcp läggs ihop och divideras med 2. Avrundas neråt

Man kan spela obegränsat antal gånger men med olika partners.

Samtliga spelar i samma klass oavsett lag sammansättning dam/herr, dam/dam och herr/herr.


Anmälan är bindande och görs via formulär på svemek-mixen.svedalabowling.se


Då tävlingen är sanktionerad måste samtliga deltagare inneha giltig nationell A-licens


Starttider

Minst 3 anmälda lag senast 72 timmar före start för att starten ska genomföras. 

De kan läggas in fler starter på vardagar vid plats i hallen på förfrågan, minst 4 lag.


Torsdag 29/2 kl 18.30 (Fullt)

1. Mattias Wedeberg BK Bowino / Robin Persson BK Bowino

2. Åke Molin Team Ystad BK / Claes-Göran Larsson Team Ystad BK

3. Karin Persson BK Bowino / Desiree Jäger BK Bowino

4. Max Stålhammar BK Borgen / Tony Rosenquist BK Playax

5. Nicole Johnsson BK Bowino / Kevin Brinkwall BK Bowino

6. Anders jönsson BK Lödde / Anders Kronstam BK Lödde


Fredag 1/3 kl 18.30 (Fullt)

1. Josefin Sörensson Staffanstorps BK / Håkan Nilsson BK Thule

2. Anna Andersson Spader Dam / Karl Wahlgren IS Göta

3. Björn Brinkwall BK Bowino / Tobias Johnsson BK Bowino

4. Robin Persson BK Bowino / Dante Wedeberg BK Bowino

5. Lucas Svensson BK Borgen / Jonas Edvardsson BK Borgen

6. Love Javensköld BK Borgen / Emil Wohlin BK Borgen


Lördag 2/3 kl 09.30 (Fullt)

1. Kevin Brinkwall BK Bowino / Björn Brinkwall BK Bowino

2. Tobias Johnsson BK Bowino / Andreas Nilsson BK Bowino

3. Katarina Lövdahl BK Borgen / Mikael Lövdahl BK Borgen

4. Roger Karlsson BK Bowino / Gert Johnsson BK Bowino

5. Paul Lindfors BK Thule / Theo Lindfors BK Thule

6. Per Jönsson BK Lödde / Anders Kronstam BK Lödde


Söndag 3/3 kl 09.30 (3 Platser kvar)

1. Joakim Allers IS Göta / Anders Andersson IS Göta

2. Sandra Svantesson IS Göta / Leif Svantesson BK ABeCe

3. Sandra Gustafsson Höganäs BC / Elvira Möller Höganäs BC

4.

5.

6.


Torsdag 7/3 kl 18.30 (Fullt)

1. Tobias Edlund Bulltofta BK / Mattias Sjölin Bulltofta BK

2. Leni Nilsson BK ABeCe / Leif Svantesson BK ABeCe

3. Gert Lundahl BK ABeCe / Eva Svensson BK ABeCe

4. Mattias Wedeberg BK Bowino / Dante Wedeberg BK Bowino

5. Georg Nedavaska BK Bowino / Robert Andersson BK Bowino

6. Sandra Gustafsson Höganäs BC / Linus Persson Höganäs BC


Fredag 8/3 kl 18.30 (Fullt)

1. Jan-Åke Lingensjö BK Borgen / Mats Andersson BK Borgen

2. Lucas Svensson BK Borgen / Emil Wohlin BK Borgen

3. Jane Svensson  BK Borgen / BK Borgen Patric Green

4. Lotta Ölveby BK Falcon Ladies / Magnus Häggblad BK Full House

5. Ulf Svensson BK Borgen / Christer Nilsson BK Borgen

6. Tess Lindfors BK Thule / Mikael Jönsson BK Borgen


Lördag 9/3 kl 09.30 (2 Platser kvar)

1. Desiree Jäger BK Bowino / Tobias Johnsson BK Bowino

2. Nicole Johnsson BK Bowino / Christian Jäger BK Bowino

3. Fredrik Lundstedt Kulladals BS / Joakim Magnusson BK Playax

4. Björn Olsson BK Playax / Jimmie Persson BK Playax

5.

6.


Lördag 9/3 kl 12.00 (2 Platser kvar)

1. Tess Lindfors BK Thule / Simon Svärd BK Thule

2. Ing-Marie Grenander Cimbria BK / Linus Wiege Cimbria BK

3. Ingman Grenander Cimbria BK / Viktor Magnusson Cimbria BK

4. Jeanette Svensson johansson Getinge BK / Gert Johnsson BK Bowino

5.

6.


Lördag 9/3 kl 14.30 (3 Platser kvar)

1. Jeanette Svensson johansson Getinge BK / Robert Dahlskår Getinge BK

2. Paul Weiman BK Bowino / Georg Nedavaska BK Bowino

3. Jacob Fondell Tollarps BK / Adrian Holgersson Tollarps BK

4.

5.

6.


Söndag 10/3 kl 09.30 (6 Platser kvar)

1.

2.

3.

4.

5.

6.


Söndag 10/3 kl 12.00 (6 Platser kvar)

1.

2.

3.

4.

5.

6.


Söndag 10/3 kl 14.30 (6 Platser kvar)

1.

2.

3.

4.

5.

6.